Paigaldamine

Oleme Eestis müünud ​​ja paigaldanud igat tüüpi puitmaju ja kuure juba üle 20 aasta. Kõrgelt kvalifitseeritud montaažimeeskond on osa meie ettevõttest. Kui aga olete otsustanud komplekteerimisteenuse osta meie käest, siis sel juhul tuleb päring komplekteerimisvõimaluse kohta lisada ostukorvi enne tellimuse eest tasumist ning meie klienditeenindus võtab teiega ühendust, et arutada kõiki üksikasju.

Kui teil on varasemalt kogemusi puitmajade paigaldamisel, siis on meie aiamaja ise paigaldamine teile jõukohane.

Millele tähelepanu pöörata?

Suurematel toodetel on rohkem kui üks pakend. Seega tuleb kindlasti kontrollida, kas kõik pakid on kohale toimetatud (igal pakendil on oma identifitseerimisnumber ja pakkide arv ja toote nimi on alati selgelt välja toodud saatelehel).

Maja pakendi avamisel tuleb kontrollida detailide arvu ja ka mõõtude vastavust toote pakendamislehel loetletud osade nimekirjale. Tootelehel on näidatud kõikide majadetailide mõõdud ja kogused.

Teine oluline asi on kontrollida, et pole kahjustatud või defektseid detaile – kontrollimine enne paigaldusega alustamist säästab teid hilisemast peavalust.

Püüame alati tarnida oma tooteid ideaalses seisukorras vastavalt nende tehnilistele kirjeldustele. Siiski võib ette tulla olukordi, kus teatud toodete osad saavad kahjustada (enamlevinud kahjustused on purunenud puitdetailid, purunenud ukse-/aknaklaas või detailide valmistamise vead. Sel juhul palun võtke meiega ühendust ja me saadame teile varuosad – vaata ka meie “Müügitingimused”.

Lõpuks, kui kõik detailid on ideaalses seisukorras ja midagi ei ole puudu, asetage need puhtale ja kuivale pinnale, et vältida puidu määrdumist – töötlemata puitu on hiljem väga tüütu puhastada.

Kui kõik detailid on kontrollitud, siis saate alustada aiamaja püstitamisega. Et kõik sujuks, on oluline, et teil oleksid kõik vajalikud tööriistad, mis muudavad kokkupaneku palju lihtsamaks.

Teil on vaja järgmisi tööriistu ja vahendeid:

 • töökindad;
 • mitmeotstarbeline nuga;
 • mõõdulint;
 • vesilood;
 • puurtrell;
 • haamer;
 • kummihaamer;
 • redel;
 • kruvikeeraja.

Aiamaja paigaldamine algab vundamendi valmistamisest. Sobiv vundamenditüüp sõltub pinnasest ja maja suurusest. Väiksemate aiamajade ja kuuride puhul piisab logfoot komplektist või plokkidest kruusa ja liiva padjal. Keskmiste ja suuremate aiamajade ning saunamajade tarvis soovitame postvundamenti või betoonist valatud vundamenti.  Ainult korralik, tasane ja kandev vundament tagab laitmatu tulemuse.

Järgmiseks tutvuge põhjalikult montaažijuhendiga ja veenduge, et mõistate iga paigaldussammu.

Pakume ülevaatlikku teavet aiamaja iga olulise elemendi kokkupanekuks. Koostejuhendid:

Kokkupanek

Maja kokkupanek algab vundamenditalastiku paigaldamisega. Alustage äärmiste vundamendiprusside kokku kruvimisest. Seejärel kontrollige mõõtude vastavust maja plaanile ning veenduge, et mõlemad diagonaalid on ühepikkused. Kontrollige, et vundamenditalastik oleks loodis. Talade loodimiseks sobivad hästi katusepapist lõigatud tükid, mis lisaks loodimisele tõstavad raami mõne sentrimeetri jagu üles vundamendist. See tagab hea õhu liikuvuse maja all, mis väldib puidu niiskumist ja pikendab oluliselt maja eluiga. Seejärel kruvige kokku kogu vundamenditalastik vastavalt maja joonisele.

Aiamaja seinte ehitamine

Pärast vundamendiraami paika asetamist, paigaldage esimene seinaprussirida, mis on nö “poolik” prussirida. Kinnitage esimene rida seinaprusse kruvidega vundamenditalade külge, puurides eelnevalt augud ette. Loodis ja täpselt maja plaani järgides paigaldatud vundamendiraam ning seinaprusside esimene rida on ülimalt tähtsad, kuna sellest sõltub kogu maja järgnev püstitamise protsessi õnnestumine.

Järgnevad seinaread laotakse üles ilma kruvide ja naeladeta. Vajutage iga järgnev prussirida korralikult eelnevale reale, vajadusel kasutage haamrit. Vältige metallist haamriga punni ja soone pihta löömist, vajadusel kasutage puuklotsi või tehke seda kummist haamriga.

Pärast viienda või kuuenda prussirea paigaldamist kontrollige nurkasid ja diagonaale. Nurgad peavad olema 90 kraadi ja mõlemad diagonaalid võrdse pikkusega. Jätkake ridahaaval seinte ehitamist.

Akende ja uste paigaldus

Akna või ukse paigaldamisel peab toode olema loodis ja lengi- ja raamipuud peavad jääma sirgeks. Kinnituspunktid on tavaliselt tehase poolt ette puuritud. Kinnitage välimised liistud akna külge, paigaldage aken avausse ja kinnitage kruvidega sisemised aknaliistud. Aknaliistud tuleb kinnitada kruvidega aknaraamide külge. Vältige seinaprusside külge kruvimist, nii on puidul ruumi paisuda ja akendel liikumisvabadus avaustes, mis väldib võimalikku pinget. Lengi ja seina vaheline vuuk täidetakse isolatsioonimaterjaliga. Aiamaja uste paigaldamine toimub sarnaselt akendele.

Katuse paigaldus

Viilkatusega aiamajade puhul peab eelnevalt paigaldadama otsaelemendid. Otsaelementidel on sarikate paigaldamiseks vajalikud avaused. Prussid tuleb lükata korralikult lõpuni avaustesse, vajadusel kasutage kummihaamrit. Kinnitage katuselauad naeltega sarikate külge. Katke katus aluskatte ja kärgkattega. Viimaseks monteerige otsalauad ja katteliistud katusepinnale ja kinnitage kruvidega.

 

Tuletame klientidele alati meelde, et kõikide naturaalsete puiduliikide puhul tuleb töödelda puitu puidukaitsevahendiga. Oluline on puitu kaitsta nii väljast kui ka seestpoolt. Samuti tuleb puidukaitsevahendiga töödelda ka uksi ja aknaid seest- ja väljaspoolt. Korralikult töödeltud puidu eluiga pikeneb oluliselt ning seetõttu soovitatakse iga poole aasta pärast maja üle vaadata ja vajadusel teha pisiparandusi. Samuti on puidu töötlemine kohustuslik tingimus kehtiva tootegarantii olemasoluks (5-10 aastat olenevalt tootest).

Võta meiega ühendust
0
  0
  Ostukorv
  Ostukorvis ei ei ole tooteidTagasi poodi