Katuse lumekoormus

Koormuse ühikuks on tänapäeva ehitusnormides kN/m2 (kilonjuuton ruutmeetrile), mis võrdub ligikaudu 100-kilogrammise kaaluga.

Enamasti kannatavad meie toodetud majade katused lumekoormust vähemalt 0.8-1 kN/ m2 kohta. Tuleb meeles pidada, et katuse maksimaalne lumekoormus sõltub katuse kujust ning kaldest. Näiteks 30-kraadise nurga all oleva katuse lume raskuse mõju on lausa 20 % väiksem võrreldes lamekatusega ja alates 60-kraadisest nurgast on lume raskuse mõju minimaalne.

Hoone omanik peab jälgima katuse lumekoormust ja kandekonstruktsioonide seisukorda ning alustama õigeaegselt lume eemaldamisega katuselt. Eriti tähelepanelik peab olema lamekatuste puhul, sest raske lumekiht võib muutuda katusel ohtlikuks. Selleks, et lumi ei ohustaks katuse konstruktisoone, tasub katust piisavalt tihti lumest puhastada. Paraku ei saa anda konkreetset soovitust lumekihi lubatud paksuse kohta sentimeetrites, sest lumi võib olla väga erineva kaaluga. Mida tihedam on lumi, seda raskem ta on – näiteks märja ja pikalt seisnud lume kaal võib olla lausa 400 kg/m3 kohta. Tuisuga võivad tekivad katusele vaalud ning saatuslikuks võib osutuda vaid üks kõrgem kuhi.

Kui soovitakse teada mingi kindla puitmaja täpset katuse lumekoormust, siis saab staatika tellida meie projekteerijatelt – küsi ja me saadame hinnapakkumise – info@gardenhouse24.ee

Kui on soov tõsta katuse kandevõimet talvise lumekoormuse vastu, siis saab juurde tellida tugitalad, mis võivad suurendada katuse kandevõimet kuni 50%.

Võta meiega ühendust
0
    0
    Ostukorv
    Ostukorvis ei ei ole tooteidTagasi poodi