Puitmajade hooldus

 

Puit on väga kaunis, stiilne ja loodussõbralik ehitusmaterjal. Puidust majadel on mõnus sisekliima ja maja püsib kaua kaunis, kui seda regulaarselt hooldada.

Puit kui looduslik materjal reageerib keskkonna muutustele – niiskusele, tuulele, suurtele temperatuurikõikumistele. Viimistlemata puidu toon muutub kiiresti halliks ja võib minna hallitama. Selleks, et puitmaja võimalikult kaua sälitada ja meie garantiid kehtivana hoida, tuleb hooldusnõudeid hoolikalt jälgida.

Viimistlus

Puidukaitsevahendid mitte ainult ei parenda puitmaja esteetilist välimust, vaid pakuvad ka olulist kaitset UV-kiirte, niiskuse ja kahjurite eest. Enne viimistluse pealekandmist veenduge, et puitpinnad on puhtad ja kuivad. Valige kvaliteetne puidukaitsevahend, mis sobib teie soovitud välimusega ja pakub piisavat vastupidavust. Järgige pealekandmise tehnika osas tootja juhiseid.

Puidutoote paigaldamise järel soovitame kõik puitdetailid (siseseinad, välisseinad, põrandalauad, laelauad, ukseraamid, aknaraamid jne) viivitamatult puidukaitsevahendiga töödelda. Soovitame töödelda ka põrandalauade alumised küljed. Esmasel viimistlusel tuleks puitpindadele kanda 2-3 kihti. Pärast esmast töötlust tuleb seda protsessi regulaarselt korrata vastavalt toote hooldusjuhistele, üldiselt iga viie aasta järel. Kui hooldusjuhiseid ei järgita, kaotab meie garantii kehtivuse. Välistöötlust tohib teha ainult kuiva ilmaga, sest puidukaitsevahendit ei tohi niisketele või märgadele pindadele kanda. Otsene päike ja väga kuum ilm raskendavad samuti värvimist, kuna värv kuivab liialt kiiresti ja tulemus võib jääda ebaühtlane.

maintenance-preservant

 

Tormikaitse

Meie tooted on varustatud metallvarrastega (mida me nimetame tormikaitse varrasteks). Tormikaitse varraste paigaldamiseks on puuritud prusside otstesse tehase poolt augud, millest pärast seinte paigaldamist vardad läbi lükatakse. Vardad tuleb kinnitada seibi ja mutriga ning hiljem tuleb neid käsitsi reguleerida vastavalt puidu paisumisele või vajumisele. Esimesel aastal tuleks tormikaitset regulaarida iga kahe kuu tagant ja seejärel üks kord iga nelja kuu järel. Reguleerige mutrit alati sõrmedega keerates.

Puit toimib sisekliima regulaatorina, salvestades endasse liigse õhuniiskuse ja vabastades selle vajadusel kuiva õhku ja sel põhjusel soovivad paljud kliendid palkseina ehedaks jätta. Kui te soovite siiski puitmaja soojustada, siis tuleks valida puidule sarnaste omadustega soojustusmaterjalid.

Kui jäetakse puitkonstruktisooniga hoone kütmata, siis võivad põrandalaudade vahele tekkida vahed, mis võivad vajada hilisemat kohendamist.

Meie toodete erinevat tüüpi uksed ja aknad

Enamik meie toodetest on varustatud uste ja akendega, millel on standardvarustuses kummitihendid.  Aga meil on ka aknaid ja uksi – näiteks “Standard” uste ja akende süsteem – , kus kummitihendid ei ole standardvarustuses kaasas. See tähendab, et sellised uksed ja aknad võivad võimalike ekstreemsete ilmastikutingimuste korral (näiteks tugevate vihmade ajal) lasta vett läbi, kuid see ei tähenda, et toode oleks halva kvaliteediga.

Kui tegemist on ustega ja akendega ilma kummitihenditeta, soovitame lisada silikooni või kummitihendid liistude taha. Seda tegevust loetakse kliendi poolseks põhihoolduseks.

Kui teie toode on varustatud uste ja akendega, mis sisaldavad kõiki kummitihendeid, pole lisameetmeid vaja.

Uste ja akende vajumisruum

Puitraamidega uksed ja aknad võivad loomuliku puiduraami liikumise tõttu avamisel ja sulgemisel tekitada teatud probleeme. Selleks, et tagada nende õige toimimine, on vajalik oodata ja lasta puittootel loomulikult kohaneda. Vajumise jaoks jäetakse akende-uste kohale piisav ruum.

On oluline lasta majal esimese kahe aasta jooksul pärast paigaldamist vajuda. Seejärel on mitmesuguseid vahtusid või silikoone, mida kasutada tühimike täitmiseks, soovitame alati kasutada paindlikumaid tooteid, mis ei muutu liiga kõvaks ja tahkeks.

joonis_9.5_-_akna_paisumisvahe_v1-scaled

Võta meiega ühendust
0
    0
    Ostukorv
    Ostukorvis ei ei ole tooteidTagasi poodi