Info

Katuse lumekoormus

Koormuse ühikuks on tänapäeva ehitusnormides kN/m2 (kilonjuuton ruutmeetrile), mis võrdub ligikaudu 100-kilogrammise kaaluga.

Enamasti kannatavad meie toodetud majade katused lumekoormust vähemalt 0.8-1 kN/ m2 kohta. Tuleb meeles pidada, et katuse maksimaalne lumekoormus sõltub katuse kujust ning kaldest. Näiteks 30- kraadise nurga all oleva katuse lume raskuse mõju on lausa 20 % väiksem võrreldes lamekatusega ja alates 60-kraadisest nurgast on lume raskuse mõju minimaalne.

Talvisel ajal peab eriti tähelepanelik olema lamekatuste puhul, sest raske lumekiht võib muutuda katusel ohtlikuks. Selleks, et lumi ei ohustaks katuse konstruktisoone, tasub katust piisavalt tihti lumest puhastada. Paraku ei saa anda konkreetset soovitust lumekihi lubatud paksuse kohta sentimeetrites, sest lumi võib olla väga erineva kaaluga. Mida tihedam on lumi, seda raskem ta on – näiteks märja ja pikalt seisnud lume kaal võib olla lausa 400 kg/m3 kohta. Tuisuga võivad tekivad katusele vaalud ning saatuslikuks võib osutuda vaid üks kõrgem kuhi.

Kui soovitakse teada mingi kindla puitmaja täpset katuse lumekoormust, siis saab staatika tellida meie projekteerijatelt – küsi ja me saadame hinnapakkumise – info@gardenhouse24.ee

Kui on soov tõsta katuse kandevõimet talvise lumekoormuse vastu, siis
saab juurde tellida tugitalad, mis võivad suurendada katuse kandevõimet kuni 50%.

Puit ehitusmaterjalina

Puit ehitusmaterjalina on väga populaarne ja puitu hinnatakse tänapäeval eelkõige seetõttu, et puit on keskkonnasõbralik ja taastuv ehitusmaterjal. Kuna puit on ka väga tugev ja vastupidav materjal, siis on see olnud hinnatud ehitusmaterjal juba läbi sajandite. Ja kindlasti ei saa märkimata jätta, et puit on ka väga kaunis ja ainulaadne ehitusmaterjal – iga pruss ja laud on eriilmeline oma oksakohtade, pragude ja värvimuutustega.

Kõik Gardenhouse24 tooted on valmistatud kõrgevaliteetsest põhjamaisest kuusepuust.

Kuna puit on ka elav materjal, siis ta reageerib niiskuse muutumisele õhus paisumise ja kokkutõmbumisega, millega võivad kaasneda pragude tekkimine puidu pinnal. Väikesed praod ei mõjuta freesprussi tugevust ning ei ole põhjuseks reklamatsioonide esitamiseks.

Puidu töötlemine vastu kiudu ja oksakohtades võib tekitada karedat pealispinda, mida saab vajadusel lihvida.

Oksakohad pigem lisavad puidule ilmekust ja ei ole põhjuseks reklamatsioonide esitamiseks. Kuivades tingimustes võib juhtuda, et oksakohad langevad välja, mis aga ei mõjuta puidu tugevust.

Okaspuud sisaldavad vaiku ning see on okaspuidu loomulik omadus, mis ei mõjuta toodete kvaliteeti.

Selleks, et kaitsta puitu kahjurite ja puiduseente eest, pikendada selle eluiga ja säilitada selle kaunis välimus, tuleb kliendil endal enne kruntimist, peitsimist või värvimist puit võimalikult kiiresti töödelda puidukaitsevahendiga.
Puidukaitsevahend imendub puidu sisse ja kaitseb seda seestpoolt, peitsi või värvi pinnakattes olevad vahad pakuvad kaitset ilmastikuolude eest.

Sertifikaadid

Kõik Gardenhouse24 tooted on valmistatud kõrgevaliteetsest põhjamaisest kuusepuust.

Soovi korral pakutakse kliendile võimalust osta FSC-puidust tooteid.
Tooted, mis on valmistatud FSC-puidust, on märgistatud FSC-logoga.

astel-portrait-fsc_1