Ideed aiamaja sisekujunduseks

Kuidas dekoreerida oma aiamaja

Aiatoa kaunistamine on lihtsam, kui see algul tundub. Saladus peitub selles, et teha seda samm-sammult.

Otsusta sisekujunduse teema osas

Enne aiamaja ostmist või sisekujunduse planeerimist on kindlasti vaja otsustada, mida soovid. Sisekujunduse variante on mitmeid, mis võib teha valimise keerulisemaks.

Ära muretse, hinga sügavalt sisse. Vaatame läbi erinevad valikud, mis teevad otsustasmise kergemaks.

 • Kodukontor

See on mõeldud neile, kes töötavad kodus ja vajavad keskendumiseks vaikset ruumi. Kodukontor aitab ka tööelu eraldamist pereelust. 

 • Koht einestamiseks

Kodust eemal asuv söögituba on väga mugav suurtel koosviibimistel. Kui on plaanis külalisi vastu võtta, on see suurepärane valik. (See eemaldab ka kodu koristamise ja ettevalmistamisega kaasneva stressi.)

 • Meelelahutusruum

Kodune meelelahutusruum lon ideaalseks lahenduseks neile, kel tihti käivad külalised. Muuda aiamaja mängutoaks, kus oleks kõigil tore koos aega veeta. Mõnus õhtu koos veini nautides või hoopis piljardit mängides- valikuid on mitmeid. 

 • Kunstistuudio

Kunsti armastavale inimesele on hea võimalus aiamajast luua oma stuudio. Koht, kus leida inspiratsiooni ning veeta aega oma loominguga.

 • Külaliste magamistuba

Muutes aiamaja külaliste magamistoaks, muutuvad pere ja sõprade külaskäigud palju mõnusamaks ning stressivabamaks kogemuseks. Oma kodus teiste majutamine on tihti keeruline, eriti, kui ruumi ei ole piisavalt. Lisa magamistuba annab kõigile privaatsust, et kogu külastus oleks nauditav. 

 • Lugemisnurk

Kas oma kodus on keeruline leida vaikset paika, kus rahulikult raamatut nautida? Meie aiamaja on ideaalne lahendus sellele probleemile. Muuda aiamaja lugemisnurgaks ning veeda kasvõi tunde oma lemmik raamatuid lugedes.

 • Laste mängutuba

Lapsevanemad teavad, kui sassi võivad lapsed mänguhoos kodu ajada. Selle jaoks on aiamaja ideaalne lahendus. Koht, kus mängida lõputult ning mängu segadus ei häiri kedagi. 

 • Ruum taimedele

Kui armastad taimi, nende eest hoolitsemist ja kõike muud sellega seonduvat, siis eraldi ruum just selleks hobiks on väga mõnus paik aja veetmiseks. Selle jaoks vali aiamaja, millel on suured aknad, et ruumis oleks piisavalt naturaalset valgust ning täida kogu ruum taimedega. 

 • Õue puhkeruum

Kas armastad võimalikult palju aega veeta õues, ka niisama istudes ja lõõgastudes- siis on õue puhkeruum just sinu jaoks. Mugava mööbliga ning meelelahutus võimalustega on see koht, kus mõnusalt aega veeta värskes õhus üksinda või sõpradega. 

 • Pelgupaik

Muuda oma aiamaja pelgupaigaks, kus nautida rahu ja vaikust. Argielu toimetused on tihti stressirohked, seega on vajalik, et oleks olemas koht, kus lõõgastuda ning end natukeseks ajaks kiirest elutempost välja lülitada. 

 • Multifunktsionaalne ruum

Kes ütles, et teie aiamaja peab olema vaid üks kindel asi? See on sinu isiklik ruum, niiet smuuda ja kujunda seda vastavalt oma soovidele ja vajadustele. Kui tahad nippe ja ided, kuidas seda täpselt teha, loe edasi inspiratsiooniks.

 • Meeste tuba/Naiste tuba

Me kõik vajame mõnikord oma ruumi. Aiamaja saab edukalt muuta mehe või naise paradiisiks! Piiriks on vaid sinu kujutlusvõime. 

 • Saun

Kui saun on midagi, mis pakub lõõgastust, peaks kaaluma sisseehitatud saunaga aiamaja soetamist. Sedasi saab kasutada sauna koduse spa kogemuse jaoks ning sauna eesruumi aja veetmiseks. 

 • Õueköök

Kas kodune toidu valmistamine on sinu kodus tavaline nähtus? Kui jah, siis vii oma köök uuele tasemele. Muuda aiamaja õueköögiks. Sedasi on lihtne perega koos värskes õhus õhtusööki nautida või grillida. 

 • Kodune jõusaal

Jõusaali armastajatele on aiamaja ideaalseks võimaluseks, et muuta see koduseks jõusaaliks. Tee trenni oma kodu mugavuses.

Otsusta, millist sisekujundust soovid

Ülaltoodud otsus mõjutab seda, oma uur aiamaja kaunistada. See jaotus on siin selleks, et anda inspiratsiooni. Niiet, hakkame sisustama!

 • Kodukontor ja stuudio

Kodukontoreid on üsna lihtne sisustada. Töötamiseks on vaja korralikku töölauda ja kontoritooli. Kõige vajalikuma olemasolul on aeg hakata isikupära lisama. Lisa  raamariiul oma lemmik raamatutega või töö jaoks vajamineva hoiustamiseks. Veel mõned isikupärased detailid, nagu perefotod, armsad kaunistused või toataimed teevad olemise hubasemaks. Soovi korral lisa ka vaipu. Valikud on piiramatud. Loo atmosfäär, mis oleks  töö tegemiseks motiveeriv. Kui muudad aiamaja stuudioksvõib lisada riiuleid ja kapikesi oma tarvikute hoiustamiseks.

 • Õue puhkeruum

Aiamajas või selle õues viibimiseks peaks keskenduma praktilisusele. Lisa õuemööbel, mis sobiks kodu disainiga ja oleks mugav kasutada. Kaunista ümbrus endale meelepäraste detailidega- veinikülmik, maalid, taimed, fotod või kujukesed. Lase kujutlus valla! 

 • Meelelahutusruum

Meelelahutusruumi on soovitav planeerida nii istumisnurka kui ka ala mängude jaoks. Mängud võivad koosneda piljardilauast, lauatennisest või tavalisest lauast koos diivaniga, millel kaarte mängida. Lisa riiulid, kus hoiustada lauamänge, mille vahel valida. Isikupära andmiseks lisa ruumi taimed, vaibad ja dekoratiivpadjad ning lõpptulemus on imeline! 

 • Külaliste magamistuba

Magamistuba vajab elementaarseid mööbli esemeid- voodi, öökapid ja riidekapp. Lisa mõned isikupärased detailid, nagu maalid või vaibad, et ruumile anda iseloomu ning hubasust.

 • Lugemisnurk või pelgupaik

Raamatute armastajana saad muuta oma aiamaja isiklikuks raamatukoguks. Vaja läheb  raamatukappe, midagi mugavat istumiseks või lamamiseks, patju ja kohvilauda, et atmosfäär ruumis oleks mõnus ja hubane. Võib-olla soovid ka pehmet vaipa. Kindlasti panusta kvaliteetsesse valgustusse, eriti kui kasutad lugemisnurka pimedamal ajal.

 • Laste mängutuba

Laste mängutuba saab kaunistada seintele joonistamiseks mõeldud tahvlitega, istumispatjade ja pehme vaipkattega. Kastid mänguasjade jaoks, riiulid lemmik raamatutega ja kunsti vahenditega. Lähtu laste isikupärast ning muuda see ruum nende lemmik kohaks kodus.

 • Ruum taimedele

Taimede hooldamiseks ning kasvatamiseks oleks ruum vaja sisustada riiulite ning laudadega, kus neid hoiustada. Lisa kapikesed sahtlitega, kuhu saad peita kõik taimede hooldamiseks vajamineavd vahendid. Sisuta ruum vaipade, diivani ning kohvilauaga, et seal oelks mõnus ka niisama puhata ja aega veeta. 

 • Multifunktsionaalne ruum

Selle ruumi sisustamisel lähtu neutraalsusest ning multifunktsionaalsetest mööbli esemetest. Lisa riiulid ja diivanvoodi, et ruumi saaks muuta kerguse ja kiiruga vastavalt vajadusele. 

 • Saun 

Sauna eesruum sisuta mugavate toolide või diivaniga, lisa laud ning ruulid, milles hoiustada käterätikuid ja muid saunas käimiseks vajaminevat. Anna ruumile isikupära enda lemmik detailidega. 

 • Õueköök

Õueöögi jaoks on vaja tööpinda, kappe ja võib-olla ka külmkappi ja sügavkülma. Vali esemed, mis teevad kokkamise mugavaks ning toredaks kogemuseks. Anna aiamajale isikupära vaipade, piltide ning taimedega. 

 • Kodune jõusaal

Koduses jõusaalis võiksid olla kõik vahendid ja jõusaalivarustus, mida oma treeningus vajad. Lisa seintele peegleid, et kontrollida enda rühti harjutuste sooritamisel. Lisa külmkapp veepudelitega, korvike joogamattidega ning suuremad taimed, et tuua ruumi rohkem iseloomu. 

Kokkuvõte

Oma aiamaja sisutamisel lähtu enda soovidele ning vajadustele. Loo ruumi atmosfäär, mis on mõnus ja isikupärane. Lase oma kujutlus valla ja põnevat kaunistamist! 

Veel lugemist