10 põhjust, miks aiakontori soetamine on hea mõte

Kas töötad kodust? Kui vastuseks on jah, siis on aiakontor suurepärane idee. Võib-olla ei ole sa veel päris kindel, kas seda on vaja ja arvad endiselt, et miks mitte lihtsalt töödata elutoas või magamistoas. 

Loetleme järgmisena mõned väga olulised põhjused, miks võiksid investeerida kodukontorisse. Võib-olla oled kuulnud ainult negatiivset, näiteks kui kallis see on või kui palju ruumi see võtab. Kindlasti saab kõiges leida puuduseid, kuid tagaaias asuval tööruumil on lisaks ka väga palju eeliseid.

Põhjused, miks vajad aiakontorit

Kas sa pole endiselt päris kindel kodukontorisse investeerimise osas? Siin on mõned põhjused, miks aiakontori ost võib olla elu muutev. Heidame pilgu peale.

1. Suurenenud produktiivsus

Töö tegemine läheb kergemini, kui oled loodusega ümbritsetud. Vapustav vaade aiale ja vaikus loovad rahuliku keskkonna, mis on super sinu produktiivsusele.

Sedasi on tööle keskendumine palju lihtsam ning efektiivsem. Kodukontor võimaldab luua keskkonna, kus saab segamatult teha töökõnesid ning keskenduda täielikult päeva tegevustele. Ei ole kontori saginat, ega laste kära. 

2. Paranenud töö ja eralu tasakaal

Kui kontor on kodust eraldi, aitab see tõmmata piiri töö ja pere vahele. Kui töö tegemine toimub seal, kus peaksid tegelikult oma vaba aega nautima, siis paramatult võib tekkida liigne stress ja halvad harjumused, kus töö aeg ei ole eraldatud eralust. 

Eraldades oma kontoriruumi isiklikust ruumist, on võimalik seda probleemi täielikult vältida. See on vaid üks paljudest põhjustest, miks aiakontori soetamine on väga hea mõte.

Lisaks, kui teil on kodus pisemad ringi jooksmas, siis eraldi kontori ruumi omamine on töö tegemiseks parim lahendus. Eemale mürast ja aktiivsetest päevatoimingutest- aiakontor võimaldab just seda.

3. Boonus vaimsele tervisele

Looduse keskel viibimine on meelt rahustava toimega. Oma kontori ruumi tahaaeda viimine, loob kindlasti võimalusi rohkem aega värske õhu käes veeta. See omakorda vähendab stressi, suurendab efektiivsust ja vähendab stressi.

Inimene on harjumustele põhinev oma igapäeva toimetuses. Meie harjumused on otseselt seotud keskkonnaga, milles viibime. Kui töö tegemiseks mõeldud ruum asub kindlas paigas ning on selgelt üles seatud selleks, et keskendumine oleks maksimaalne ning vajadusel saab teha ka puhkepause, siis aiakontor on selleks ideaalne lahendus. Koht, mil aju teab, et nüüd on tööaeg ning päevased toimetused saavad eduaktl tehtud. 

4. Tööruum on privaatne

Erinevalt suurte ettevõtete äripindadest on isiklik aiatöö piirkond privaatne. Olles ainuke, kes seda ruumi kasutab, saad oma kodukontori üles seada just nii, nagu soovid. Lisaks ei pea muretsema oluliste dokumentide hoiustamise osas. Oma privaatses kontoris võib tööd teha ka lausa hommikumantlis, sest ei ole kedagi, kes seda näeks.

5. Soodsam, kui rentida kontori pinda

Kontori rajamine oma aeda on palju soodsam kui kontoripinna rentimine äripiirkonnas. Taoline lahendus hoiab ära liigsed pikaajalised kulutused ning võimaldab tekitada oma aeda eraldi ruumi, mille kasutuse eesmärke on alati vastavalt soovile vüimalik muuta. Aiakontor on väga multifunktsionaalne.

Lisaks hoiad raha ja aega kokku ka tööle sõitmise arvelt. Mugav kodukontor tagaaias on imeline lahendus. 

See viib meid ka järgmise punktini…

6. Kodukontorid võivad lisada kinnisvarale väärtust

Võib-olla ei olnud sa sellest teadlik, kuid aias asuv kodukontor võib kinnisvarale väärtust lisada, kui seda korrektselt teha. Hästi kujundatud aiakontor võib niigi silmapaistvalt uhkele tagahoovile lisada ektsra vau-faktori. Taolised kontorid on ka odavamad kui tavalised maja laiendused. Too oma kodu rohkem esile lisatud aiakontoriga.

7. Tee tööruum isikupäraseks

Stressitaseme madalal hoidmiseks ja tuju tõstmiseks, saad oma aiakontori sisustada täpselt nii, nagu sulle meeldib. See tähendab, et võid oma lemmiklooma jaoks laua alla panna pehme voodi, põrandale oma lemmik vaiba, nurka mugav diivan, seintele perepildid ning taimed kõikjale.

Mitte keegi ei saa dikteerida, milline peab tööruum välja nägema. Kui sulle meeldib organiseeritud kaos, on aiakontor just selleks ideaalne koht. Kui armastad täielikku korda, siis sea oma kontor vastavalt sellele. Igaljuhul on siin loovus piirideta ning ruumi võib sättida just nii nagu sulle meeldib.

8. Stressirohke tööle sõit jääb ära

Kodust eemal kontoris töötamise halvim osa on liiklus ning tööle sõit. Kui on võimalik kodus töötada, aitab aiakontor välja jätta kõik stressirohked liiklusega seotud osad, mida vastasel korrals peaks pea iga päev tegema. See jätab ka ajakava vabamaks, et veeta vabaks jäänud aega pigem pere või sõpradega. Lisaks saab aiakontorit väga edukalt kasutada ka töö kohtumiste jaoks. 

9. Loodussõbralik

Aiakontori omamine võimaldab jätta palju väiksema süsiniku jälje loodusele. Kuidas? Igapäevase liiklemise ära jätmine eemaldab õhust palju heitgaase. Aiakontor on lisaks tavaliselt valmistatud ka puidust, mis tähendab, et keskkonda eraldub vähem kemikaale kui plast-, tellis- ja tsemendikonstruktsioonid. Mõned uuringud näitavad isegi, et puit seob kahjulikke kemikaale. Nii on ka tervisele palju parem viibida aiakontoris, mis ehitatud puidust.

10. Planeerimisluba ei ole tarvis

Aiakontori konstruktsiooni ehitamiseks ei ole tavaliselt vaja eraldi luba. Kui sa pole siiski kindel, kontrolli kindlasti oma piirkonnas kehtivaid eeskirju. Kui sinu piirkond seda võimaldab, saad kohe tellida endale meelepärase aiakontori. Kodukontor toimetatakse kohale kokku lpeitud kuupäeval ja seatakse üles tagahoovi. Kui soovid rohkem teada saada kogu protsessi kohta, võta meiega ühendust!  

KKK

Kas aiakontori soetamine on seda väärt?

Jah, aiakontori soetamine on kidnalsti väärt investeering sinu koju. Aiakontorid võimaldavad segamatult tööle keskenduda, kodust päriselt lahkumata. Kindlasti enne ostu teha ka piisav taustauuring, et oma otsuses kindel olla. 

Milline on keskmise suurusega aiakontor?

Aiakontoreid on mitmetes suurustes. Üldiselt on väikseimad umbes 2,4 × 3 meetrit. Kõige populaarsemad suurused on aga 3,7 x 3 meetrit ja 3,7 x 2,4 meetri. See jätab piisavalt ruumi, et mahutada mugavalt kõik, mida kodukontoris vaja peaks minema. 

Kas kodukontor vajab turvasüsteemi?

See sõltub sellest,  millises naabruskonnas/piirkonnas elad. Kui oled pisut mures turvalisuse pärast, siis meelerahu tagamiseks, on turvasüsteemi installeerimine hea mõte. 

Kas kodukontorit on võimalik soetada koos tualettiga?

Aiakontoris üldjuhul oma torustikku ei ole. Seda on võimalik alati lisada, kui selleks peaks soovi olema. Seega oleneb täiesti eelarve suurusest ning soovist tualettruumi järgi.  

Kokkuvõte

Nüüd, kui sul on teada mõned olulised põhjused, miks on aiakontori soetamine hea mõte, kas oled valmis oma lemmiku välja valima? Enne kodukontori soetamist tee kindlasti põhjalik uurimustöö, et ei peaks ostus pettuma.

Võta meiega ühendust, kui vajad lisainformatsiooni.

Tule aiakontoreid shoppama!

Veel lugemist